Ako obliecť stôl na zimné, vianočné stolovanie v prírodnom duchu.

02.12.2023

Ako obliecť stôl na zimné, vianočné stolovanie v prírodnom duchu... 

 

Keď som v lete premýšľala akú kolekciu produktov budeme tvoriť túto zimu a vianoce, urobila som to inak ako po iné roky. Nebrala som ohľady na to do akého typu bývania by sa to hodilo, lebo by ma okliešťovala nejaká predstava moderného, alebo vidieckeho bývania. Povedala som si, čo je to čo je pre mňa zima? Samozrejme sneh :D, ale z tých prírodných materiálov, ktorými si zdobím dom je určite ,,obyčajný,, smerk, borovica, smrekovec, imelo, tuja, čierne guličky vtáčieho zobu... Toto sú myslím prírodné materiály, z ktorých si domov prinesie konárik do váze, na svietnik aj žienka z moderného bývania aj tá ktorá má chalúpku na samote u lesa. A tak som zobrala farby a látku a začali prvé návrhy. Vytvorila som girlandu týchto konárikov, ktoré som ukladala od krajov štóly ku stredu. V strede zostal priestor na nejkú vázu, alebo adventný veniec. Môj muž tieto moje maľby graficky upravil a začali sme vzorkovať a tlačiť na našej tlačiarni prvé prototypy, aby sme doladili farebnosť najviac približujúcu sa originálu. Potom už len ušiť a prvý produkt našej zimnej ponuky bol na svete. Fotenie prebehlo v jeseni...veď klasika :D keďže musíme ísť o krok dopredu, aby ste mali včas veci v ponuke. Niekedy vytvoriť zimnú atmošku, keď okolo vás všade hýria farby jesene je riadna sranda. Fotíš, fotíš, si nadšená ako to dobre dopadlo a zistíš že si mala v zábere jesenný list viniču čo nám rastie v altánku :D.

Druhým produktom boli prestierania, ktoré sa nám vypradali, ani sme ich tu nestihli predstaviť. Ďakujeme krásne, že sledujete našu ponuku a kupujete naše výrobky pre seba, ale aj ako darčeky pre svojich blízkych. Lebo tieto prestierania sme mali ako darčekové balenia po 6ks a teda do 2týždňov boli všetky fuč.  

Ak sa podarí, že príde tento jemňučky ľan, ktorý som ešte objednala ešte do vianoc, určite ešte pár kusov dorobíme... Ďalším produktom je obrus na, ktorý sme použili konáriky, ktoré boli na prestieraniach. Len tak roztrúsené po celej ploche obrusu. To som si teda vysnívala, že na vianočné fotenie napečiem madlenky a ja keď si niečo zoberiem do hlavy...:D samozreme som ich nikdy predtým nepiekla a nemala som ani recept ani formu...no skrátka. Taký ten bláznivý nápad, kedy keď máte nejakú víziu, idete bez zábran a predsudkov a zrazu bola doma forma, skúsila som hneď prvý recept z YouTube od Adriany Polákovej na tie s makom a citrónom a dala ešte bielu čokoládu na ne a teda poviem vám nebíčko....len som ich musela chrániť pre chlapcami vlastným telom, aby mi tie moje rekvizity všetky nepojedli :D 

Takže naše dni sú teraz dosť rýchle, tvorba našich výrobkov, občas nejaké to fotenie a hlavne každodenné balenie a odoslielanie zásielok...ale viete čo? Nás to veľmi baví. Preto možno trocha info k produktom. Všetky výrobky, ktoré máme nastavené skladom, odosielame do jedného až dvoch dní...čiže vankúše https://www.gnatural.sk/uvod/vankuse/ , obrusy https://www.gnatural.sk/uvod/utierky-vrecuska/ ,  štóly. Prestierania teda budú v závislosti k tomu či príde ľan. Drevené ozdoby už nebudú, tie sa tiež vypredali, sviečky sú stále skladom a mali by byť aj nasledujúce dni. Pre tých čo nás ešte nepoznajú, moje maľby na textil sú tlačené našou tlačiarňou na textil, takže sa dá v niektorých prípadoch upraviť aj rozmer obrusu, vankúša, záleží od grafiky, s kľudom sa pýtajte v správe. Všetko sa môže prať klasicky v pračke.  

Prajeme vám pokojné dni v rámci možností. Čo najmenej skazené tým tlakom, kde sa všetko a v každej oblasti začína rátať na to či to stíhate do vianoc, alebo po vianociach. Nádych, výdych a veď o nič nejde...má to byť pre nás čas stíšenia a ponoru do svojho vnútra, takže aj keď to nejak rýchle všetko, balím vaše objednávky, stále sa snažím o to teraz a tu, o to zastavenie a možno vďačnosť, pokora, pustenie toho čo mi neslúži a prijatie toho čo je pre mňa to čo som ja. A čím ďalej viac viem, že ja som toto ako na poslednej fotke. Príroda a jej maľovanie, tvorenie nových produktov v súlade s ňou, využívanie toho čo tu už bolo na žitie teraz a tu, ako napríklad starý stôl, misa... spontánnosť, ako nápad s madlenkami, fotenie, vytešovanie sa pri balení objednávok...

Pozdravujeme vás aj s mojim kolegom, mužom.;) a naším Gnatural