Bývanie v súlade s prírodou

10.08.2021

Gnatural....inšpirované prírodou. To je to, čo je mojim hlavným smerovaním v žití, tvorení a bývaní. Tvoriť veci, ktoré sú v súlade s prírodou. Zbožňujem trávy, konáriky, farby ktoré nekričia. Preto mám rada tento štýl bývania, ako vám dnes chcem ukázať. Mám rada, keď doplnky v bývaní tvoria nejaký vzdušný a jemný celok. Aj príroda je na pohľad oku lahodiaca. Staré drevo padnutých stromov, spolu s mladými stromami, trávami...a kvety ktoré aj keď farebne kvitnú, zapadajú nerušene do tohto celku. 

Podľa mňa základ je vzdušný priestor, ktorý sa potom ľahko dotvára. Prerábali sme tento môj ateliér z tmavej ponurej garáže s minimom finančných nákladov a až sme všetko vymaľovali na bielo, dostal priestor ten správny šmrnc. Veľa svetla, vzdušnosť a čistotu. Na tých bielych stenách vynikne aj ,,obyčajný,, suchý konárik, alebo kytica tráv, ako ten najkrajší bytový doplnok. Veľakrát hľadáme za vecami veľkú zložitosť a množstvo financií. A niekedy ozaj stačí, vyhodiť zbytočnosti čo v domácnosti máme ani už vlastne nevieme prečo...možno na utieranie prachu :D, alebo premaľovať, alebo len presunúť nejakú vec a všetko zrazu inak ukáže. A možno ozaj len stačí nerozmýšľať a len sa nacítiť. Jeej pohľad na toto mi robí radosť, pohľad na toto...prečo to tu vlastne mám? Nie je mi len ľúto to vyhodiť? Alebo nemám to len preto, že mi to niekto dal? Nekúpila som si to len preto, lebo sme boli s kamoškou niekde a ona si to kupovala? Alebo nebolo to len v akcii tak som to zobrala? :D Skrátka dať len na pocit. ;)

Staré drevo. To je kapitola sama o sebe...Zbožňujem tú jeho dušu. Možno bolo kedysi takým presvedčením ľudí, že staré drevo sa hodí len na chalupy a nie do moderného bývania, ale ja ho zbožňujem kombinovať s čírym sklom, obrázkami rastlín, alebo len kyticou kvetov. Čomu sa teším, čím ďalej viac si ho začínajú obľubovať mladé ženy do ich moderného bývania. V kuchyni máme aj taký stôl a len ten pocit, keď si ho pohladíte...to je energia sama o sebe ;).

Do ateliéru mi muž vyrobil komodu ...kartotéku na moje obrázky a v kombinácii s čiernymi kovovými úchytkami - láska na prvý a aj stý pohľad ;)

Odkazy na produkty :

Lavica 02

Drevený hrantík 07

Botanický plagát - orech

Obrazy... Obraz je tiež vec, ktorá sa môže v priestore stratiť, alebo zostane ústredným bodom, ktorý pohltí pohľad a zbytok bývania zatieni. Alebo krásne zapadne do priestoru, ktorý ,,len,, dotvorí. ;)

Odkazy na produkty :

Sýkorka belasá

Botanický plagát - čelaď mrkvovité

Napríklad aj takýto drevený...

No a vankúše...to je bez debaty vec ktorou sa posledných pár rokov zaoberám. Robím aj tie farebné a veselé, ktoré máte tak radi, ale... ale robím aj tie, ktoré sú u mňa pod názvom univerzálne :D ktoré sa dajú kombinovať s hocičím...

A takto to potom môže celé dopadnúť...sviežo, útulne, prírodne a môže to byť aj moderné bývanie, ktoré sa prepojilo so starinkami a s tým všetkým, čo dnes fičí..nordic, škandi, vidiek, vintage... Páči sa mi, že ľudia radi škatuľkujú štýly a mňa nikdy nevedia nikam zaradiť. :D. To je to najlepšie, čo sa mi mohlo stať. Lebo každý sme osobitý a jedinečný a preto aj bývanie by malo byť našim odrazom. Preto tento článok budem rada, keď nebude nejakým vzorom ako si to takto isto nakombinovať, ale skôr o dodaní odvahy nebáť sa plniť si sny a realizovať ich. Ozaj je to niekedy ,,len,, o tom odhodlaní k zmene. Lebo aj ja som kedysi keď nebol internet v jednom časopise videla staroružovú stenu, ktorá bola vtedy ,,in,, a 5 rokov som na ňu pozerala, že čo mi na nej vadí :D až som sa raz naštvala a ako mi odľahlo...in ne-in, išla na bledo šedo. Prajem pekné dní a veľa tvorivej nálady ;)

Odkazy na produkty :

Medvedí cesnak

Chrobák Roháč

Obraz drevo

Vankúš bledo hnedý prúžok