Letné novinky a moja veľká radosť ;)

29.06.2022

Už pár týždňov sa snažím sadnúť si tu a napísať o našich novinkách a o tom čím novým prechádza Gnatural. Toľko sa toho deje a toľko toho odkladám, až  fotky jahodovej torty, bazových kvetov a materinej dúšky sú pomaly neaktuálne. 

Veľa sa deje preto, lebo ako už asi viete, rozhodla som sa pre pár zmien, čo sa týka maľby na textil....Keďže som už fyzicky nestíhala uspokojiť každého, kto mal záujem o moje maľby, rozhodli sme sa s mojim mužom, že skočíme úplne do neznámych vôd a pokúsime sa moje maľby spracovať do grafickej podoby a tlačiť. Zainvestovali sme nielen financie, ale hlavne svoj kus odvahy a kúpili si tlačiareň na textil. Ja úplný laik na techniku a Rudko samouk....už tri mesiace upravujeme graficky moje maľby, aby boli na nerozoznanie od originálov a tlačíme zatiaľ prvé prototypy. A tak popri jahodových džemoch, ovocných tortách, bazovom sirupe...vzniká niečo, čo mňa verím odbremení od toho, aby som sedela 10 hodín za stolom a maľovala dookola tie isté produkty.  O to viac, ak to všetko upravíme čo mám v ponuke, budem mať viac času na nové produkty, ktoré už dlho nosím v hlave. Výhodou tlače je, že bude skladom a teda moje už 6 mesačné čakacie doby na maľbu už nebudú a budete mať výrobok hneď. Ďalšou výhodou je pranie na vyššej teplote a myslím, že aj to, že cena bude dostupnejšia pre viac žienok, ktoré viem, že sa im moje maľby páčili, ale nemohli si ich dovoliť.

Prvou je táto štóla....jej fotenie som si tak užila, lebo ešte som ju len navrhovala, už som vedela ako ju chcem nafotiť :D

Veľmi sa teším, že je si našla už svoje nové majiteľky a rozdáva radosť. Ďalším je tento kamilkovo - trávový vankúš, ktorý maľovávame aj na kurzoch u mňa v ateliéri, alebo si ho môžete namaľovať aj vo videokurze.

A to je moja ďalšia novinka. S Rudkom som vymyslela...dať videokurz troška do formy darčeka, pre niekoho, kto hľadá niečo pre niekoho, kto rád tvorí. Je to krabička, kde je všetko na výrobu ručne maľovaného vankúša. Farby, štetce, látka, gombíky a drevený USB kľúč s videopostupom celej maľby. Je v krabičke s prebalom, takže už darčekovo zabalený.

Ďalšou novinkou je, že okrem našich výrobkov, nám pribudli aj iné, ktoré som chcela najskôr len na fotenie používať, ale keďže krásne zapadajú do našej tvorby a spolu ladia, zobrali sme viac a pridali na eshop. Takže môžete tam  nájsť aj tieto sklenené fľaštičky, plechové taniere, drevené lopáre, keramické vázy, ktoré vám tu postupne poukazujem časom. A tak som si upiekla v máji k narodeninám tortu, keďže moje štvorčlenné chlapské osadenstvo by mi asi nijakú neurobilo :D a na tom plechovom tanieri...juj ľúbi sa mi to všetko takto spolu aj s Rudkovou misou zo starého dreva ;)

Tieto sklenené fľaštičky sú láska...tie sa teda veru prvá várka hneď vypredali.  Na tých plechových tanieroch s čerstvými kvetmi, tá sviežosť. Fľaštičky sú v troch veľkostiach a tú najmenšiu ja používam aj ako stojan na sviečku.

Ďalšou vecičkou nad ktorou sme po večeroch sedávali a vymýšľali, sú tieto vázy. Niekedy tie najjednoduchšie veci, vedia trvať najdlhšie a vedia nás riadne potrápiť, aby sme to doladili tak, aby to pôsobilo vkusne, bolo to praktické a hlavne, aby sme obaja boli s výsledkom spokojní. Rudko pod ne vyrobil zo starého dreva podložky v ktorých je váza vložená. Celé to pôsobí prírodne, čisto a hlavne nadčasovo. Lebo drevo a sklo a čisté línie sa hodia skoro do každého interiéru. 

Naďalej sú v ponuke lavice zo starého dreva, ako napríklad táto kráska.

Bylinky nie sú žiadna novinka u nás. Už rok vám ich posielame v tomto formáte A4 tlačené, ale teraz sme si kúpili v Ikea nové rámiky, tak som neodolala ich takto konečne spolu nafotiť. Tá pasparta dodáva vždy obrázku toľko noblesy. 

No a kto ma poznáte...viete si predstaviť, že nezostalo len pri obrázkoch a zase som navláčila z ateliéru čo sa dalo :D a fotila o život. A tam už sú aj ďalšie naše tlačené vankúše - kamilkový veniec, vankúš s drevinami a jeden so zeleným pásikom.

No a pre milovníkov makov sme dali už aj tento váš obľúbený vankúš do tlačenej podoby.

Pri plagátoch sme doplnili české varianty na výber a aj farbu drievok si môžete vybrať. Natur, alebo čierna.

No a nakoniec moja srdcovka ;) Túžila som dostať do grafickej podoby túto moju maľbu, lebo má pre mňa veľkú symboliku...Znázorňuje ženu, ktorá je pevne ukotvená v zemi svojimi koreňmi a skúsenosťami, tak ako starý strom. Pevne a vzpriamene odoláva búrkam a vetru, ktoré občas prídu v živote a svojim spojením s prírodou prináša niečo nové, ktoré sa rodí v jej rukách cez ňu samú. Tvorenie domova, niečoho nového a prospešného všetkým. Takže sú obrázky na papieri A4 formát a aj tieto zatiaľ na čiernych tričkách s dlhým a krátkym rukávom. Prajem každej žienke, nech jej dodáva silu a odvahu.

Tak vám s Rudkom prajeme príjemné letné dni. Slnko, zmrzlinu, vodu, prírodu, špekáčku na palici, oddych, nejaké to okopávanie na roli a polievanie, výlet možno vlakom niekam, kde ste boli ako malí....skrátka spokojné a pohodové leto. ;)

A vidíme sa priebežne na IG, FB, u mňa v ateliéri na kurzoch, alebo keď pôjdete okolo....s kľudom sa stavte nebudem vás tu vy moje skalné žienky a fanúšičky označovať. ;)