Leto...

07.07.2024

Pekné letné dni prajeme z Gnatural.....

Ak máte chuť na kúsok prírody od nás fotenej v tom najkrajšom ateliéri aký môže byť, ktorým je lúka.... uvarte si dobrú kávičku, alebo bylinkový čaj a nech sa páči.

Lúky už začínajú byť ,,poznačené,, horkom a suchom, ale na kráse im to vôbec neuberá, no uznajte sami. Veru som si aj sadla na chvíľu a pokochala som sa tým, aká je tá príroda v každom období krásna. Aj tá suchá tráva, ktorá je zlomená a pokrivená robí svoju parádu. Z tohoto by sme sa mohli my ľudia učiť a nehodnotiť každé svoje pokrivenie a vrásku, ktorú spraví život. Tá tráva určite nezháňa krém proti tomu aby neuschla :D, pekne si tam stojí a žije teraz a tu.  

Letné novinky som maľovala tento raz viac vo farbách...dala som anketu na IG, kde som sa pýtala čo majú zákazničky radi, či skôr natur hnedo-béžovo, alebo farebne a teda jasne to vyhrali farby. Tak som sa dala do maľovania a priznám sa, riadne som si to užila, lebo vence sú ešte od čias môjho kvetinárstva radosť, ktorú si občas dožičím a nejaký si uviažem, preto ich rada ,,viažem,, aj takto na plátne. Prikladám kvietok po kvietku a viažem ho štetcom tak, aby bol pripomienkou leta aj vo vašich domácnostiach niekde na gauči, stole, alebo na terase či balkóne. 

Aj keď som maľovala farebné kvietky, aj tak sme sa snažili s mužom pri grafickej úprave ich sceliť a troška stlmiť farby tak, aby boli v bývaní doplnkom a nie, aby kričali a rušili. Dúfam, že sa nám to podarilo a budú vám krášliť vaše bývania. Zvončeky, trezalka - ľubovník bodkovaný, vratič, šalvia, myší chvost, iskerník, dokonca aj šalvia biela... boli moje favoritky pri maľovaní, ktoré som sa snažila použiť vo venci a aj roztrúsené, aby sa spolu dali tieto výrobky kombinovať.

A ako inak, aj venček reálny musel byť....vysušený visí na dverách ateliéru a víta tieto dni moje kurzistky, ktoré si maľujú a relaxujú pri kurze kamiliek a levandule.

A čo voňavejšie ako seno môže vzniknúť z týchto krásnych kvetov a tráv....? :)

Všetky naše výrobky už sú skladom, ešte pribudne jeden ľanový vankúš a naša letná ponuka už je celá. Čakajú nás letné Sashe trhy, kde vás pozývame. 27.7. 2024 V KC v Bratislave. Budeme sa tešiť na reálne stretnutia :)

Prajeme vám pohodové leto prežité podľa vašich predstáv...

Zdenka a Rudolf Gnatural