Malinová roláda s karamelovo-tvarohovou plnkou

07.07.2022

Určite poznáte recepty s názvom inprovizácia, alebo co dúm dal... :D Tomuto som dala názov malinová roláda, lebo zrovna boli maliny s karamelovo-tvarohovou plnkou, lebo sme mali v špajzi, len vanilkový a karamelový puding a prišlo mi, že karamel bude viac mňam a veru aj tak bolo. ;) A pol kýblika tvarohu z Lídla čakalo na využitie v chladničke. Kombinácia kakaového cesta, karamelovej plnky s tvarohom a malinami, obliata čokoládou...za mňa móže byť ;) Ak chcete vyskúšať, dolu je recept. Nie som žiadna foodblogerka ani cukrárka upozorňujem...takže určite tam cukrárky nájdu chyby, ako poleva, krájanie atď, tot je výroba ala ja...šup šup, ale chuť je vynikajúca :D. Skrátka také to domáce pečenie. Prajem dobú chuť. ;)

Suroviny cesto: 

- 7vajec

- 7dkg práškového cukru

- 5dkg polohrubej múky

- 2dkg kakaa


Postup cesto:

Vyšľahať mixérom, alebo robotom sneh zo šiestich bielkov. Potom zvlášť šesť žĺtkov plus jedno celé vajce, so 7dkg práškového cukru do peny. Do vyšľahanej zmesi rukou, vareškou zľahka vmiešať tuhý sneh a následne múku preosiatu s kakaom. Vyliať na plytký plech /ja mám 38,5x28,5cm/ vystlaný pečúcim papierom, alebo ja používam silikónovú podložku na pečenie a je to veľmi dobré. Ľahko sa udržuje a netreba stále kupovať pečúci papier ;) Piecť klasika spodný a vrchný ohrev a teplota, ako používate na piškótové cesto. Ja na 220stupňov. Každému inak hreje rúra. Pozor, lebo je veľmi rýchlo upečené, aby sa nevysušilo. Je krásne vláčne a nadýchané. Pripravte si zatiaľ mokrú utierku, na ktorú cesto preložte aj s papierom a hneď také horúce zrolujte a nechajte chladnúť... Zatedy si spravte plnku.

Suroviny plnka:

- 250ml mlieka

- 1 karamelový puding

- 3PL cukru

- 250g jemného tvarohu, ale takého úplne hladkého. Ja kupujem v Lidli v takom kýbliku s uškom.

- 70g masla

Postup plnka:

Z mlieka a pudingu a cukru uvariť hustý puding. Keď je hotový, hneď do horúceho metličkou všľahať maslo po troškách a následne hneď aj tvaroh postupne po lyžiciach. Ak sa vám zdá málo sladké, pridajte si cukor práškový. Také horúce vyliať na rozrolované cesto, ktoré sme vybrali z utierky a dali dolu pečúci papier. Troška si odložiť, ale 2-3lyžice na potretie rolády. Naukladať maliny, zrolovať a s odloženou plnkou v jemnej vrstve ponatierať vrch rolády. Dať stuhnúť a potom obliať čkoládou.

Verím, že sa vydarí a bude chutiť a fantázii sa medze nekladú...varianty príchute plnky, druhy ovocia, alebo poliatia bielou čokoládou. Prajem pekné letné dni a užívajme každý, ako sa nám najlepšie dá. ;)