Miesto pre oddych...

26.07.2021

Kto ma už dlhšie poznáte z IG, Modrej strechy, alebo aj osobne viete, že dávam rada veciam druhú šancu. Rada veci brúsim, natieram a snažím sa čo najviac zachovať a pozdvihnúť potenciál nášho domu. Za tých 23 rokov čo tu bývam, tak bolo asi vždy. Až na túto prerábku, ktorá bola nakoniec demoláciou. Klasická prístavba v ktorej bol chliev, šopa, sklad s pivnicou...boli dispozične pre nás nevyhovujúce a nedalo sa to nijak meniť, lebo statika bola celá narušená koreňmi orecha, ktorý rástol blízko stavby. Začalo dvíhať základy...a stavať niečo na zlých základoch nemá zmysel. Tak sme premysleli, aký účel by mala táto budova spĺňať. Čo vlastne potrebujeme. Sklad na drevo, prístrešok pre auto, sklad pre záhradné náradie a ,,hlavne...konečne miesto pre oddych ;). Tak vznikla táto budova, ktorá je presne to čo sme dlho potrebovali. Najsť veciam svoje miesto a priestor na oddych. 

Na Instagrame vás veľmi bavia naše prerábky a to ma veľmi teší, lebo aj nás to baví. Ani si nevieme predstaviť, že raz nebude čo ďalej meniť :D Tak vám ten proces aj s výsledkom tu ukážem, nech je to niekde pohromade.


Celá táto stavba sa rozobrala, ale...ale tak po našom. Veľká časť materiálu sa využila na prerábku môjho ateliéru. Hranoly zo strechy sú v ateliéri na strope, aj dosky sme odložili na iné využitie. Brána na vedľajšej budove, je môj terajší ateliér ;)

Prvý priestor je státie pre auto, druhý je budúce sedenie, tretí dreváreň a ešte je tam sklad na záhradné náradie s pivnicou na zeleninu. Keďže celý priestor pôsobí tým, že je aj dvor zabetónovaný dosť chladne, dali sme pod strechou ťahať vinič. Tento rok už tak podrástol, že je po celej dĺžke strechy.

Ešte je treba veľa vecí doladiť...lampy nejaké pokúpiť, čaká ma starý kredenc po mojom dedkovi čo vyrábal opáliť, vybrúsiť a natrieť... ale na všetko treba čas. Veď ten proces je na tom všetkom najlepší ;)

Keď sme riešili zástrčky a vypínače a mužovi som dala moju predstavu... len kde také zoženieme ma napadlo. A on, že má také odložené z domu po jeho babičke. Tak to sa mi ani nesnívalo, že tak rýchlo budú. :D 

Ďatle z našej ponuky tlačené na plátne tam sadli ako riťka na ...... ;) spolu s novou mužovou lavicou a petrolejkou, ktorú som dostala ako darček od Sašky z jej krásneho obchodu Pemberly...

Odkazy na produkty :

Plagát na plátne - Ďatlovité 

Lavica 01

Myslím, že to bude moje ďalšie obľúbené miesto na fotenie vankúšov a obrázkov ;)

Na jeseň vám najčastejšie maľujem šípky na želanie a tento rok bude novinka. Trocha som ich vynovila.

Ten vinič bolo asi najlepšie rozhodnutie po bielych stropoch.  Moc som do bielej nechcela ísť, ale to svetlo a ako na tom všetko vynikne...Strapce hrozna tam na jeseň krásne ukážu  ;)

Náš prisťahovalec Muro, si to tu prisvojil :D 

Muž vyrobil lavicu, stolčeky, stôl....nejaké vankúše a naše obrázky, svietnik od Anky z Feelhome...a môže sa oddychovať.

Odkazy na produkty :

Stolík 01

Stolček 03

Orech - botanický plagát s drievkami

Leto a čerešne, lúčne kvety a mužova drevená misa...pre mňa dôvody pre takú tú radosť z bytia. Obklopovať sa vecami čo mám rada.

Odazy na produkty :

Drevený hrantík 07

Prepravka 01

A na túto vázu sa ma často pýtavajú na IG, že odkiaľ je...tak tá je od keramikárky Lucie - lucienkeramic

A ako inak v lete...vaše najobľúbenejšie maky...

Prajeme vám s mojim mužom ešte pekný zvyšok leta a nech vám tvorenie života robí aspoň takú radosť ako nám ;)