Farebná jeseň..

27.10.2021

Prajem pekné jesenné dni ;)

Aké ich máte vy? Pre nás sú tieto dni v posledných týždňoch veľmi farebné... Nielen tou prírodou vonku, ale aj množstvom vecí, ktoré sa udiali a dejú. Príde mi, že tá jeseň je ozaj zberaním úrody snaženia. Čo sme si zasiali, zasadili...to zberáme. Či už na záhrade, v našom tvorení, ale aj v tom ako sa cítime. Veľa sa udialo a veľa nápadov sme pretvorili do reality, tak sa z toho teraz vytešujeme a snažíme sa aj trocha spomalit. Aj keď povedzme si pravdu...v tejto dobe je to sem tam náročné ;)


V priebehu roka, Rudko kreslil vtáčikov, ktoré postupne graficky upravoval a tlačil na A4 formát papierov. Keď už ich mal peknú zbierku, sadli sme spolu a dali sme hlavy dohromady a vznikol plagát spevavcov. Tie vtáčiky sú tak roztomilé...vkusne im dal farebnosť, aby v priestore nekričali, ale zapadli doňho.

Ja som k nim dorobila vankúš so sýkorkou...veď čo som ja horšia ako on? :D 

Môj asi polročný ,,projekt,, :D bolo zadanie istých dvoch dám, že by si želali plagát smrekovca opadavého. Nechali mi toľko času, koľko som potrebovala a aj voľnú ruku a ja som si ho ozaj užila. Kreslila som ho ozaj len vtedy, keď som mala chuť na tvorenie a vznikol nový plagát na plátne a potom aj obrázok na štruktúrovanom papieri 30x40cm.

Moje tvorenie čo sa týka plagátov, bolo na začiatku len o bylinkách. Kreslila som ich z úcty k nim, lebo mi veľa krát pomohli v mojom živote, ale to už veľa z vás o mne vie  ;) Preto som sa rozhodla, urobiť jeden plagát aj s bylinkami, ktorý bude tiež takto, ako ostatné na plátne s drevkami....

Vo variantách máme aj možnosť farby dreva, alebo aj prevedenie v českom jazyku.

Odkazy na produkty :

Botanický plagát bylinky

Drevený hrantík 12

Alebo na papieri, ktorý si môžete dať do rámika...

Fotila som všetko zatiaľ vonku tam, kde máme posedenie, lebo to svetlo a biele steny sú tento rok pre mňa veľký dar. Kto fotí vie, aké je niekedy ťažké niečo nafotiť, keď nie je dostatok svetla niekde v dome. Tak sa som hneď snažila spolu nafotiť všetko čo potrebujem dať na eshop :D Rudkove misy, moje vrecúška na bylinky, obrázky. Ale tak to je môj sen v podstate. Mať to takto všetko nejak spolu ladiace, ako našu tvorbu...bytové doplnky od vankúšov, obrusov, obrázkov, nádob, aby spolu tvorili ladiaci celok.

Tie misy zo starého dreva sa dajú využiť na všeličo.

A tieto obrázky...tie už máme doma asi všade polepené...okrem wc :D

Už hooodne dlho som mala v hlave tento nápad, aby papier vyzeral staro...no nechcite vidieť, čo som už vyskúšala...pečenie papiera v trúbe, namáčanie v čaji, káve, opaľovnie horákom. Rudko sadol k pc a za jeden večer mám na mojich prvých perokresbách efekt starého papiera. Nepýtajte sa ma ako...lebo ja neviem. Mám akože starý papier? Mám! A nič viac ma nezaujíma :D, lebo ja som taký technický antitalent. Verím, že aj tento blog ešte budem dva dni nahrávať, lebo to tu zle uložím.

Odkazy na produkty :

Obrázok prvosienka

Obrázok lipa

Obrázok kamilky

Obrázok praslička

Tak nás baví ten proces nášho ,,špekulovania,, :D Keď vymýšľame čo by sme, kde by sme...potom sa pohlušíme do tvorenia a každý donesieme svoj kúsok a zapadá  to do seba ako puzzle. Preto ma to tak baví aj fotiť. Keď idem a fotím moje veci a popri tom Rudkove. Ten jeho nábytok, ktorý má dušu a je skrátka kusom niečoho, čo v priestore urobí tú čerešničku na torte. Poznášam jeho misky, moje vankúše, naše obrazy, niečo čo dovlečiem z vychádzky...

A občas donesiem z vychádzky aj napríklad hríby...ktoré musia byť v tejto maxi veľkosti, aby som sa one potkla, inak ich nenájdem ;D

No a jeseň zavítala aj do môjho ateliéru, kde som si stenu naladila na jeseň a tvorenie v jej duchu. Veľa ste sa mi smiali na IG, že lepiaca páska...no ale uznajte, kto by mi stále vŕtal nové diery do steny, keď to tam dookola mením. To bolo pre zachovanie zdravých nervov Rudka vymyslené. Teraz keď mi prdne v hlave a chcem zmenu, zoberiem pásku a prelepujem :D

No a samozrejme už tú pásku používam teraz všade :D

A takto jesenne som si načančala môj ateliér, lebo som čakala vzácne návštevy ;) Tam na stoloch mám pripravené tvorenie pre moje kurzujúce žienky, ktoré prišli ku mne tvoriť a poviem vám, je to riadna energia a terapia aj pre mňa. Tá ich radosť, keď objavia v sebe zase nový dar tvorenia. Ďakujem, že ste ma zase niekam posunuli niekam tým, že ste ma nahovorili na tieto kurzy ;)

Kurz na výrobu šípkového vankúša

Na konci kurzu je takýto vlastnoručne namaľovaný šípkový vankúš, ktorý keď žehlím a šijem na druhý deň, mám robotu rozoznať od môjho :D Dievčatá si ho namaľujú a keďže sa to môže žehliť a šiť až na druhý deň, tak im ho ušijem a potom pošlem. 

Preberáme techniku maľovania, materiály, čím kresliť a pár fintičiek ako na to. Tu na lavici pri okne samozrejme kecáme, dáme kávičku a zase kecáme :D. 

V plnom nasadení a absolútnej strate predstavy o čase..... pozrieme sa konečne na hodiny a zistíme, že čas ísť spať :D

Tak sa tu tešíme na každú jednu z vás...či už osobne na kurzoch, alebo v správach, alebo tu na naších stránkach...či vás sem zavial instagram, facebook, alebo ste si nás všimli v telke, alebo časopise...aj tak vždy zistíme, že nás spája jedno. A to láska k prírode a to je pre nás dôležité a to je dôvod, prečo máme vždy s vami o čom prehodiť reč. ;)

Tak my dáme kávu, koláč a ideme zase dumať čo by sme nové vytvorili ;)

Zdenka a Rudolf