Natur farby zimy

30.11.2022

Rozhodla som sa tento rok nechať zimný blog a aj vianočný až na čas, kedy je to ozaj cítiť vo vzduchu...a teda dnes nám aj prvý krát tak pekne ráno troška primrzlo.... tak nech sa páči ;) Budem postupne pridávať farebne ladiace blogy. Dnes to budú moje najobľúbenejšie farby natur. Biela, béžová, hnedá a troška zelenej. Vôňa ihličia, sviečok zo včelieho vosku... Nebudem veľa písať, len toľko, že na vkusné stolovanie nepotrebujeme veľa vecí a určite veľa nájdeme aj v prírode. Veď príroda nám nadelila toľko krás. Berme si z nej v múdrosti, len toľko koľko potrebujeme a napríklad tieto konáriky smrekovca mám už druhý rok. V mojom prípade sa držím hesla, že menej je viac ;)

Tento rok Rudko vyrobil tieto krásne drevené ozdoby zo starého dubového dreva a teda vedia urobiť veľkú parádu na stromčeku, ale aj na konárikoch vo váze. 

A všimnite tú zástrčku, či zásuvku...nikdy neviem ktoré to je :D ešte, že mám muža elektrikára, ale to je nepodstatné ten názov, skôr to, že ich mal muž na povale po babičke a samozrejme, keď som ich videla, už som vedela kam pôjdu :D. Ja sa skrátka nezmením...dať veciam druhú šancu.

Tieto vianoce nám pribudli do ponuky vysoké 24cm sviečky a teda v adventných vencoch sú nádherné. Posielate nám fotky vencov a jeden krajší, ako druhý. Som rada, že čím ďalej viac žien sa rozhoduje, že sa naučia a samé si ho vyrobia. 

Drevené svietniky, ktoré boli minulé vianoce novinka, som ani nečakala, ako sa vám budú celý rok páčiť. Rudko pilne pracuje a stále dopĺňa sklad na eshope. Tak ak je nulový, skľudom píšte správu, ako to momentálne vyzerá, keďže neviem, kedy tento blog čítate ;)

K minuloročnej smrekovcovej štóle pribudol aj obrus tento rok, v podobe venčeka v strede obursu a rozmery sú 90x90cm a 130x170cm.

Na You Tube je aj video návod na výrobu tohoto adventného svietnika v drevenej mise ;)

Postupne sme aj znova naskladnili tieto plechové taniere aj malé aj veľké, ktoré sú krásne na hocičo. Ja ich veľmi rada používam na to čo si nazberám v prírode, alebo aj pod tortu, položím na ne fľaštičky, svietniky...ozaj sa fantázii medze nekladú...

No a vankúše....tieto natur - šiškové, smrekovcové, sojka, myslím spolu krásne kombinovateľné mi robia tento rok veľkú radosť. V podstate ako všetky ostatné, lebo sú to prvé vianoce, ktoré nemusím odmietať vaše objednávky a môžem vám posielať kúsok môjho vnímania prírody ešte v predstihu, aby ste sa mohli do vianoc celý advent vytešovať.

Toto bol ešte letný náš tvoriaci nápad a ladili sme ho ozaj do posledných dní, kedy sme ho pustili von. Moja predstava bola niečo nadčasové, prírodné, mocné, ale pritom jednoduché a estetické...hodiace sa do každého štýlu bývania. Najskôr bol len v natur farbe a pribudol k nemu aj tmavohnedý variant. Takže tieto svietniky s kovovým uchom, sa krásne prenášajú z miesta na miesto, sú so starého dubového dreva a teda poviem vám...vy ste nám ich vykúpili už druhý krát za tak krátky čas. Ďakujeme krásne za váš záujem, veľmi si to ceníme. Uvidím či ešte Rudko niečo z nich stihne do vianoc urobiť. Moja radosť veľká je tento svietnik, lebo je pre mňa niečo viac ako len nejaká vec myslím, že môže v rodine byť aj viac generácii...také to prírodné a funkčné niečo čo neomrzí.

Tak vám aj touto cestou ďakujem za vašu podporu v tom čo robíme, snažíme sa robiť to tak, aby nás a aj vás to bavilo. Maľujeme, graficky upravujeme, tlačíme, šijeme, sústružíme, natierame, komunikujeme s vami, faktúrujeme, balíme vaše objednávky, fotíme, zdieľame toto naše tvorenie a viem, že viete, že to robíme všetko v takom tom duchu, aby to malo pridanú hodnotu ľudskosti a preto sme vďační, že nám sem tam odpustíte nejaký preklep, či už v texte, faktúre, balíčku. Veľa vecí sa ešte len učíme a teda ak niečo nie je ako má byť, skľudom píšte, volajte a budeme sa snažiť napraviť k vašej aj našej spokojnosti. 

Prajeme vám pokojný a pohodový advent. Z+R Gnatural