Prerábka altánku

08.05.2021

Tu je miesto, odkiaľ pochádza môj manžel. Aj keď táto kamenná stena vyzerá staro, nie je to dedičstvo po starých rodičoch. Je to niečo, čo vytvoril môj muž pred pár rokmi, keď sme sa ešte nepoznali. Vo svahu vykopal pivnicu na jablká a vymuroval tam s otcovou pomocou prednú stenu z týchto kameňov. Nad pivnicou stojí garáž a tu zostal nevyužitý priestor, kde ako to určite dobre všetci poznáte, rád odkladal to, čo nevedel kam dať. Ja keď som to miesto prvý krát zbadala, hneď som vedela, že tento ,,sklad,, ;) bude moje miesto na kávičku, maľovanie, špekáčku s deťmi atď. Ten potenciál toho miesta...Juj moje tvorivé srdce zaplesalo a už som brala do ruky všetky tie rárohy a začala vynášať. Môj praktický muž len v tichosti najskôr zazeral, potom pozeral a keď videl čo sa to tu rysuje...začal pomáhať, brúsiť a natierať so mnou. 

Také to....to sa zíde, to nevyhadzuj, to potrebujem tu mať :D. Ale tak nejak sme to dohodli a vzniklo z toho toto. To čo sme odvtedy začali spolu tvoriť aj v našom dome. Tvorenie z toho čo už je. Vybrúsiť, natrieť, zložiť z povala pár vecí...A útulné miesto je na svete.

Takto nejak vyzeral strop pred prerábkou. Natreli sme ho bielou Het farbou a potom šedou. Následne sme starými handrami šúchali, aby to takýto efekt dostalo. A ešte sme to prekartáčovali. Na vrch sa dali dosky,ktoré sa tiež natreli bielou het a tak tam vznikol malý poval. 

Poklady z povaly tiež prešli brúsením, natieraním....Truhlica, starý kredenc a lavička.

Staré dvere také tie komunistické umakartové, sa natreli na šedo, olištovali sa, aby boli trocha ozvláštnené.. Za dverami je pivnica na jablká.

Teraz je to super miesto aj na fotenie mojich maľovaných obrusov a vankúšov.

Jeseň je tam krásna. Nestriekané, veľké jablone, obsypané červenými jablkami...

A druhý dôvod prečo tam chodíme sú naše včely...tento úľ je už nefunkčný, ale pre mňa je tak krásny. Má veľkú dušu.