Prírodno

19.10.2022

Darí sa vám užívať si túto jeseň? Tie farby, príroda a to také spomalenie? Môžeme hovoriť, doba je zlá, musím toto, musím tamto, treba tamto, termíny, povinnosti... Tak ľahko nás to vie stiahnuť do to víru povinností a toho čo musíme, až strácame to spojenie s prírodou a tým pádom aj so samým sebou. S tým čo vlastne chcem ja. Kde chcem ísť ja, čo chcem vlastne v tom dni robiť, aby som sa cítila v tom vnútornom pokoji. Nájsť si chvíľku len tak byť a užiť si len také to, že som. Pozrieť sa okolo seba, ako sa príroda stišuje, sťahuje silu do koreňov a pripravuje sa na oddych. My ľudia sme tvory zvláštne...robíme to presne naopak. Čím viac sa blíži koniec roka, snažíme sa všetko dotiahnuť, dokončiť a potom sa čudujeme, ako to rýchlo letí. Tlak okolo ženie ľudí už v septembri myslieť na vianoce...a tým toto jedno obdobie krásne farebné nejak rýchlo ujde. Každým rokom sa viac a viac snažím nenechať sa strhnúť. Viem mám eshop a mala by som chrliť kusy a už ponúkať zimu a vianoce, ale nejak mi to nejde. A rok od roka čím ďalej tým viac som presvedčená, že robím dobre. Tržby, štatistiky, čísla...to je jedna vec, ale žiť v pokoji radosti z tvorenia je čím ďalej viac pre mňa dôležitejšie. 

Preto som v nedeľu v rámci toho užitia si toho krásna farebného....vytiahla jeden krásny starý stôl od jednej chalupárky Alenky, vytiahla som nový obrus, ktorý sme s Rudkom minulý týždeň vytvorili, dala som na stôl vázu so šípkami a dala som si sama so sebou kávu. Pár minút takého toho ticha a pokoja. Dokiaľ neprišiel kocúr a nechcel všade byť, Rasťo ktorý mlel jak rádio...:D Ale to je tiež to spomalenie, vnímanie a vďačnosť za to, že môžeme. Že tam sedí a melie, lebo vyzeral, že bude chorý a zvládol sa dať za dva dni bez liekov dokopy. Za to, že Rudko prišiel a postrážil kocúra a ja som s radosťou mohla nafotiť posledné jesenné novinky. S radosťou preto, lebo to prostredie okolo mi robilo nádhernú atmosféru. Preto mi tie zimné a vianočné veci nejak ešte stále nejde fotiť...

Tak vzniklo pár fotiek. Fotenie je niečo čo tak rada robím a som rada, že môže byť súčasť mojej práce. 

Tak vám prajem čo najviac tých chvíľ, ktoré si dokážete ukradnúť na taký ten návrat k sebe. Ja som si uvedomila práve pri tomto stíšení a fotení, že toto je to čo ma baví a, že som tam kde chcem byť.Tvorenie výrobkov s súlade s prírodou, ktoré spolu ladia, dotvárajú a zútulňujú domovy. Baví ma ten proces, vymyslieť výrobok, namaľovať, s Rudkom doladiť farby v pc, vybrať materiály, nafotiť...celé toto zdieľanie IG, FB, Blog a ukazovanie prírody v jej jednoduchosti a kráse. 

A tak okrem jesenného obrusu pribudli aj vankúše. Strom...

Jeseň....

Bobuľoviny...

A jasné, že mám v hlave niečo aj na zimu a vianoce a bude to takto po mojom...prírodne, jednoducho a hlavne v radosti z tvorenia. Nemusíte sa báť, budú skladom aj darčeky, aj darčekové balenia...aj nejaké novinky. Ale počkáme si do dušičiek, dobre? Až po nich oblečiem eshop do zimy. ;) 

Teším sa na vás na mojich kurzoch v ateliéri, pri takej tej dennej komunikácii na sieťach, mailoch, vybavovaní objednávok, alebo aj tu na blogu...majte sa pekne Zdenka ;)